Henkilöstö

Johto ja koordinaatio

Aittola Marko, tutkimusrahoituksen asiantuntija/Re­search Fun­ding Ad­vi­sor
marko.aittola@chydenius.fi
+358 40 7267 865
315
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: rakennerahastot, Interreg-ohjelmat; Research funding support services: Structural funds, Interreg-programmes
Ojala Sari, henkilöstökoordinaattori/HR-Coordinator
sari.ojala@chydenius.fi
+358 40 7638 572
318
Yliopistokeskuksen henkilöstöhallinto ja johdon sihteeri

Avoin yliopisto

Anttonen Sanna, yliopistonopettaja/University Teacher
sanna.anttonen@chydenius.fi
+358 40 8054 408
121
Avoin yliopisto, kasvatustiede ja psykologia. Opintoneuvoja ja HYVIS (hyvinvointineuvoja)
Kurtén Ann-Christin, opintosihteeri/Study Secretary
ann-christin.kurten@chydenius.fi
+358 40 8054 420
137
Avoin yliopisto, opintoasiat (erityispedagogiikka, yhteiskuntatieteet, viestintä- ja kieliopinnot)
Määttälä Jukka, yliopistonopettaja/University Teacher
jukka.maattala@chydenius.fi
+358 40 0714 128
411B
Informaatioteknologia, opetus ja ohjaus, tutkimus, hanketoiminta
Varila Julia, opintosihteeri/Study Secretary
julia.varila@chydenius.fi
+358 40 8054 410
138
Avoin yliopisto, opintoasiat (kasvatustiede, humanistiset- ja liikuntatieteelliset aineet)

Informaatioteknologia

Honkanen Risto, yliopistonlehtori/Senior Lecturer
risto.honkanen@chydenius.fi
+358 40 6526 416
413
Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta
Jansson Johan, projektitutkija/Project Researcher
johan.jansson@chydenius.fi
433B
Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta
Määttälä Jukka, yliopistonopettaja/University Teacher
jukka.maattala@chydenius.fi
+358 40 0714 128
411B
Informaatioteknologia, opetus ja ohjaus, tutkimus, hanketoiminta
Penttilä Jari, suunnittelija/Coordinator
jari.penttila@chydenius.fi
+358 40 5660 001
422
Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta

Kasvatustieteet

Meriläinen Merja, yliopistonlehtori/Senior Lecturer
merja.merilainen@chydenius.fi
+358 40 7518 036
233B
Vapaalla 8.5.2020 saakka. Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Piispanen Maarika, yliopistonopettaja/University Teacher
maarika.piispanen@chydenius.fi
+358 40 8054 426
233A
Vapaalla 8.5.2020 saakka. Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus

Kauppatieteet

Rosenqvist Olli, yliopistotutkija / seniorforskare / Senior Researcher
olli.rosenqvist@chydenius.fi
+358 40 8054 429
347
Kauppatieteet, tutkimus ja kehittäminen / Handelsvetenskaper, forskning och utveckling / Business Studies, research and development

Sosiaalitieteet

Matthies Aila-Leena, professori/Professor
aila-leena.matthies@chydenius.fi
+358 40 7422 199
344
Sosiaalitieteen yksikönjohtaja/head of the Social Sciences units
Alho Sirkka, yliopistonopettaja/University Teacher
sirkka.alho@chydenius.fi
+358 40 3530 920
346
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Ilmonen Kari, yliopistotutkija/Senior Researcher
kari.ilmonen@chydenius.fi
+358 40 6526 534
352A
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Kokkonen Tuomo, yliopistonopettaja/University Teacher
tuomo.kokkonen@chydenius.fi
+358 40 0392 110
352B
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Rantamäki Niina, projektitutkija/Project Researcher
niina.rantamaki@chydenius.fi
+358 40 0546 504
357
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Svenlin Anu-Riina, yliopistonopettaja/University Teacher
anu-riina.svenlin@chydenius.fi
+358 40 1645 463
356
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Turtiainen Kati, yliopistonlehtori/Senior Lecturer
kati.turtiainen@chydenius.fi
+358 40 6691 955
339
Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Viitasalo Katri, yliopistonopettaja/University Teacher
katri.viitasalo@chydenius.fi
+358 40 6733 571
340
Sosiaalitieteet, opetus- ja tutkimus/Social sciences, teaching and research

Soveltava kemia

Aittola Tiina, projektitutkija/Project Researcher
tiina.aittola@chydenius.fi
+358 40 6695 151
443
Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta. KP LUMA-keskus -koordinaattori
Kamula Stina, tohtorikoulutettava/Doctoral Student
Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Tuikkanen Sari, laborantti / Laboratory Assistant
sari.tuikkanen@chydenius.fi
Soveltava kemia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta
Tynjälä Pekka, tutkijatohtori/Postdoctoral Researcher
pekka.tynjala@chydenius.fi
+358 40 0306 735
442B
Soveltava kemian varajohtaja, opetus, tutkimus ja hanketoiminta

Terveystieteet

Avoimen tiedon keskus

IT-palvelut

Yliopistopalvelut

Aittola Marko, tutkimusrahoituksen asiantuntija/Re­search Fun­ding Ad­vi­sor
marko.aittola@chydenius.fi
+358 40 7267 865
315
Tutkimusrahoituksen haun tukitoimet: rakennerahastot, Interreg-ohjelmat; Research funding support services: Structural funds, Interreg-programmes
Kurtén Ann-Christin, opintosihteeri/Study Secretary
ann-christin.kurten@chydenius.fi
+358 40 8054 420
137
Avoin yliopisto, opintoasiat (erityispedagogiikka, yhteiskuntatieteet, viestintä- ja kieliopinnot)
Ojala Sari, henkilöstökoordinaattori/HR-Coordinator
sari.ojala@chydenius.fi
+358 40 7638 572
318
Yliopistokeskuksen henkilöstöhallinto ja johdon sihteeri
Varila Julia, opintosihteeri/Study Secretary
julia.varila@chydenius.fi
+358 40 8054 410
138
Avoin yliopisto, opintoasiat (kasvatustiede, humanistiset- ja liikuntatieteelliset aineet)