Henkilökunta

# Nimi Nimike Sähköposti Puhelinnumero Huone Kuvaus
A Aalto Anu projektitutkija/Project Researcher anu.m.aalto@jyu.fi +358 50 4799 400 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Aittola Marko johtaja/Director marko.m.aittola@jyu.fi +358 40 7267 865 319 Yliopistokeskuksen johtaminen
Alanko Mika projektipäällikkö/Project Manager Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
Alho Sirkka yliopistonopettaja/University Teacher sirkka.s.alho@jyu.fi +358 40 3530 920 346 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Anttonen Sanna yliopistonopettaja/University Teacher sanna.s.anttonen@jyu.fi +358 40 8054 408 121 Avoin yliopisto, psykologia. Opintoneuvoja. / Open University, Psychology. Student guidance.
Asplund Tina koulutussuunnittelija/Educa­tion coor­di­na­tor tina.u.asplund@jyu.fi +358 40 0179 604 444 Soveltava kemia, opintoasiat, tutkimus ja hanketoiminta
Avoimen yliopiston opintopalvelut 040 576 7760 HelpJYU-palvelu Ota yhteyttä avoimen yliopiston opintopalveluihin HelpJYU-palvelussa tai soittamalla numeroon 040 576 7760
B Bergna Davide tutkijatohtori/Post-doctoral researcher davide.bergna@oulu.fi +358 40 6690 686 454 Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
E Engberg Maria matkasihteeri/Travel Secretary maria.c.engberg@jyu.fi +358 40 8054 411 335 Matka-asiat, matkalaskut ja kuluveloitukset
F Franca Leppänen Rony projektitutkija/Project Researcher rony.e.m.francaleppanen@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
H Hakala Ismo professori/Professor, varajohtaja ismo.hakala@jyu.fi +358 40 7518 089 418 Informaatioteknologian yksikönjohtaja
Harald Mari suunnittelija / Coordinator mari.k.harald@jyu.fi +358 40 8372 368 362 Kauppatieteet, hankkeet ja palvelut / Business Studies, projects and services
Harju Henna koulutuspäällikkö/Manager henna.k.harju@jyu.fi +358 50 461 8177 138
Harju-Luukkainen Heidi professori/Professor, varajohtaja heidi.k.harju-luukkainen@jyu.fi +358 40 8477 225 230 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Harjumaa Lasse tutkijatohtori/Postdoctoral Researcher lasse.m.harjumaa@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Hellman Leena projektitutkija/Project Researcher leena.m.hellman@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Hietanen Piia taloussihteeri/Financial Secretary piia.m.hietanen@jyu.fi +358 40 6609 788 333 Vapaalla 31.5.2022 saakka. Talousasiat, osto- ja myyntilaskut
Hietaniemi Marianna tohtorikoulutettava/Doctoral Student marianna.hietaniemi@oulu.fi +358 40 0306 440 458 Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Holma Anne-Maria yliopistotutkija / Senior Researcher anne.holma@uwasa.fi +358 29 4498 478 364 Kauppatieteet, tutkimus ja kehittäminen / Business Studies, research and development
Hongell Timo projektitutkija/Project Researcher timo.hongell@jyu.fi +358 40 4802 715 432A Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Honkanen Risto yliopistonlehtori/Senior Lecturer risto.t1.honkanen@jyu.fi +358 40 6526 416 413 Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
Huusko Eero laboratorioinsinööri/Laboratory Engineer eero.a.huusko@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Hägglund Marko IT-päällikkö/IT Manager marko.s.hagglund@jyu.fi +358 40 7710 338 338 Yliopistokeskuksen IT-asiat
Härmänmaa Tuomo projektisuunnittelija/Project Designer tuomo.a.harmanmaa@jyu.fi +358 40 8368 706 436A Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
I Ihalainen Jukka laboratorioinsinööri/Laboratory Engineer jukka.p.ihalainen@jyu.fi +358 40 7582 057 414 Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
Impiö Pentti erikoissuunnittelija/Se­nior Plan­ning Of­ficer pentti.impio@jyu.fi +358 40 5618 281 215 Keski-Pohjanmaan LUMA-keskus koordinaatio, turvallisuuspäällikkö (oto)
Isosomppi Leena yliopistonlehtori/Senior Lecturer leena.e.isosomppi@jyu.fi +358 40 8054 415 217 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
J Jansson Johan projektitutkija/Project Researcher johan.jansson@jyu.fi 433B Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Jolkkonen Tomi tutkimusapulainen/Research Assistant tomi.j.jolkkonen@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Jyrkkä Petri projektipäällikkö/Project Manager petri.ao.jyrkka@jyu.fi Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
K Kaipainen Jouni yliopistotutkija / Senior Researcher jouni.p.kaipainen@jyu.fi +358 40 8054 416 348 Kauppatieteet, tutkimus ja kehittäminen / Business Studies, research and development
Kallio Tomi professori/Professor tomi.kallio@uwasa.fi +358 29 4498632 360 Kauppatieteet, tutkimus ja kehittäminen / Business Studies, research and development
Kantola Jenni yliopistonlehtori / University Lecturer jenni.kantola@univaasa.fi +358 29 449 8502 364 Kauppatieteet, maisteriopinnot, opetus ja tutkimus / Business Studies, Master’s program, teaching and research
Karhunen Anni markkinointisuunnittelija/Marketing Coordinator anni.r.karhunen@jyu.fi +358 50 5363 474 Jyväskylä C 125 Yliopistokeskuksen markkinointi ja viestintä
Karjalainen Sirpa yliopistonopettaja/University Teacher sirpa.m.karjalainen@jyu.fi +35850 5651 444 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Kauppinen Toni tohtorikoulutettava/Doctoral Student toni.kauppinen@oulu.fi +358 40 6612 941 460 Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Kivelä Ilkka projektipäällikkö/Project Manager ilkka.v.kivela@jyu.fi +358 40 7710 482 434 Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Kivinen Paula koulutuspäällikkö / Programme Manager paula.j.kivinen@jyu.fi +358 40 5148 751 359 Kauppatieteiden yksikönjohtaja, hankkeet ja palvelut / Head of the Unit for Business Studies, projects and services
Kiviniemi Mari koulutussuunnittelija/Educa­tion coor­di­na­tor mari.j.kiviniemi@jyu.fi +358 40 1645 402 212B Koulutuspalvelut, opintoasiat
Korkeaniemi Essi yliopistonopettaja/University Teacher essi.e.korkeaniemi@jyu.fi +358 50 4330 067 214 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Kujala Pekka sovellussuunnittelija/Software Designer pekka.kujala@jyu.fi +358 40 8368 532 435A Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Kuoppala Erkki IT-tukihenkilö/IT Support Officer erkki.kuoppala@jyu.fi +358 40 7518 023 337 IT-lähituki
Kuorelahti Marianne projektitutkija/Project Researcher marianne.m.kuorelahti@jyu.fi +358 50 4282 110 Sosiaalitieteet, tutkimus/Social sciences, research
Kuorikoski Tuija projektitutkija/Project Researcher tuija.h.kuorikoski@jyu.fi +358 50 430 6522 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Kupila Riikka projektitutkija/Project Researcher riikka.kupila@oulu.fi 456B Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
L Laine Petteri projektitutkija/Project Researcher petteri.laine@oulu.fi 446 Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Laine Sanna projektitutkija/Project Researcher sanna.m.laine@jyu.fi +358 40 6700 078 438 Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Lappalainen Katja tutkijatohtori/Postdoctoral Researcher katja.lappalainen@oulu.fi +358 40 6679 791 445 Soveltava kemia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta
Lassi Ulla professori/Professor ulla.lassi@oulu.fi +358 40 0294 090 442A Soveltavan kemian yksikönjohtaja
Lehto Sari koulutuspäällikkö/Programme Manager sari.m.lehto@jyu.fi +358 40 5955 329 125
Leivo Marjaana yliopistonopettaja/University Teacher marjaana.leivo@jyu.fi +358 40 5588 837 239 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Lempiäinen Henna projektitutkija/Project Researcher henna.m.lempiainen@jyu.fi +358 40 0397 430 447A Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Liu Kang väitöskirjatutkija/Doctoral researcher kang.kl.liu@jyu.fi +358 50 327 7610 Jyväskylä Ag B436.4 Sosiaalitieteet, tutkimus/Social sciences, research
Louhivuori Tarja hankesihteeri/Project Secretary tarja.a.louhivuori@jyu.fi +358 40 8054 421 334 Projektien taloushallinto
Luomala Jari projektitutkija/Project Researcher jari.t.luomala@jyu.fi +358 40 0919 694 432B Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Lähdesmäki Sirkku yliopistonopettaja/University Teacher sirkku.lahdesmaki@jyu.fi +358 40 6647 756 219 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Läspä Mika vahtimestari/Maintenance Manager mika.k.laspa@jyu.fi +358 40 0829 480 Infopiste Vahtimestari- ja tilapalvelut
M Matilainen Pekka yliopistonopettaja/University Teacher pekka.matilainen@jyu.fi +358 40 8054 423 122 Avoin yliopisto, erityispedagogiikka / Open University, Special Education
Matthies Aila-Leena professori/Professor aila-leena.matthies@jyu.fi +358 40 7422 199 344 Sosiaalitieteen yksikönjohtaja/head of the Social Sciences units
Maunula Minna yliopistonopettaja/University Teacher minna.r.h.maunula@jyu.fi +358 40 8054 424 139 Avoin yliopisto, aikuiskasvatustiede ja kasvatustiede / Open University, Adult Education and Education
Maunumäki Minna yliopistonopettaja/University Teacher minna.j.maunumaki@jyu.fi +358 40 6318 868 120 Avoin yliopisto, varhaiskasvatustiede / Open University, Early Childhood Education
Meriläinen Merja yliopistonlehtori/Senior Lecturer merja.k.merilainen@jyu.fi +358 40 7518 036 233B Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Myllymäki Mikko tutkimuskoordinaattori/Research Coordinator mikko.t.myllymaki@jyu.fi +358 40 5675 606 412 Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
Mäkitalo Elina koulutussuunnittelija/Educa­tion coor­di­na­tor elina.h.makitalo@jyu.fi +358 40 8329 138 417 Vapaalla 8.7.2022 saakka. Koulutuspalvelut, opintoasiat / Information technology, study affairs
Määttälä Jukka yliopistonopettaja/University Teacher jukka.t.a.maattala@jyu.fi +358 40 0714 128 411B Informaatioteknologia, opetus ja ohjaus, tutkimus, hanketoiminta / Information technology, teaching and student guidance, research and projects
N Nassar Areen väitöskirjatutkija/Doctoral researcher areen.h.nassar@jyu.fi +358 50 516 3335 Jyväskylä Ag B435.4 Sosiaalitieteet, tutkimus/Social sciences, research
Niemi Heli yliopistonopettaja/University Teacher heli.b.niemi@jyu.fi +358 50 4323 515 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Niskala Asko vahtimestari/Maintenance Manager asko.t.niskala@jyu.fi +358 40 5564 418 Infopiste Vahtimestari- ja tilapalvelut
Nissilä Mikko järjestelmäsuunnittelija/System Designer mikko.p.nissila@jyu.fi +358 50 5952 722 336 Palvelimien ylläpito, IT-lähituki
Nuorala Jessica laborantti / Laboratory Assistant jessica.nuorala@oulu.fi 455B Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Nurmi Tommi yliopistonopettaja/University Teacher tommi.p.nurmi@jyu.fi +358 40 705 6603 235 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
O Ojala Sari henkilöstökoordinaattori/HR-Coordinator sari.a.ojala@jyu.fi +358 40 7638 572 318 Henkilöstösuunnittelu
P Paajanen Sari yliopistonopettaja/University Teacher sari.t.paajanen@jyu.fi +358 40 8054 425 123 Avoin yliopisto, kasvatustiede ja nuorisotutkimus / Open University, Education and Youth Research
Panic Gorana jatko-opiskelija/Doctoral student gorana.g.panic@jyu.fi 331B Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Penttilä Seppo tutkimusavustaja / Research Assistant seppo.penttila@univaasa.fi - 364 Kauppatieteet, tutkimus / Business Studies, research
Perkkilä Päivi yliopistonlehtori/Senior Lecturer paivi.m.perkkila@jyu.fi +358 40 7619 623 216 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Piispanen Maarika yliopistonopettaja/University Teacher maarika.m.piispanen@jyu.fi +358 40 8054 426 233A Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Pulkkinen Jaakko erikoislaboratoriomestari/Chief Laboratory Technician jaakko.pulkkinen@oulu.fi 455A Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Puolitaival Emmi hankesihteeri/Project Secretary emmi.k.puolitaival@jyu.fi +358 40 8054 419 332 Projektien taloushallinto
Päivinen Kaarina projektitutkija/Project Researcher kaarina.a.i.paivinen@jyu.fi +358 50 4795 123 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
R Rantamäki Anu suunnittelija / Coor­di­na­tor anu.m.rantamaki@jyu.fi +358 40 8247 012 363 Kauppatieteet, hankkeet ja palvelut / Business Studies, projects and services
Rantamäki Niina projektitutkija/Project Researcher niina.j.rantamaki@jyu.fi +358 40 0546 504 357 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Rosenqvist Teija erikoissuunnittelija/Se­nior Plan­ning Of­ficer teija.m.rosenqvist@jyu.fi +358 40 0179 601 134 Avoin yliopisto, viestintä- ja kieliopinnot, väkivaltatutkimus / Open University, Communication and Language Studies, Violence Studies
S Sainio Simo kirjastosihteeri/Library Secretary simo.sainio@jyu.fi +358 40 8054 430 245 Tutkimuksen tuki, Research support
Skog Anette suunnittelija/Coordinator anette.m.skog@jyu.fi +358 40 7476 378 237 Kasvatustieteet, täydennyskoulutus
Stamm Ingo tutkijatohtori/Postdoctoral researcher and lecturer ingo.p.stamm@jyu.fi +358 50 4799 399 345 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Svenlin Anu-Riina yliopistonopettaja/University Teacher anu-riina.a-r.svenlin@jyu.fi +358 40 1645 463 356 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Särkilä Sanna koulutussuunnittelija/Educa­tion coor­di­na­tor sanna.t.sarkila@jyu.fi +358 40 7263 919 349 Koulutuspalvelut (sosiaalityö), opintoasiat ja -neuvonta / Social Work, study affairs and student guidance
T Tan Xinyu laboratorioinsinööri/Laboratory Engineer xinyu.tan@jyu.fi +358 40 0154 308 435B Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Tasala Kinna koulutussuunnittelija/Education Coordinator kinna.n.k.tasala@jyu.fi +358 40 3593830 Jyväskylä Ag C434.2 Koulutuspalvelut, opintoasiat / Information technology, study affairs
Tirkkonen Sari Controller sari.k.tirkkonen@jyu.fi +358 40 6302 090 Jyväskylä T 357 Yliopistokeskuksen talousasiat
Tornikoski Veli-Matti projektipäällikkö/Project Manager veli-matti.tornikoski@jyu.fi +358 40 0753 860 433A Informaatioteknologia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, teaching, research and projects
Tuikkanen Sari laborantti / Laboratory Assistant sari.tuikkanen@oulu.fi 455C Soveltava kemia, opetus, tutkimus ja hanketoiminta
Turtiainen Kati yliopistonlehtori/Senior Lecturer kati.m.turtiainen@jyu.fi +358 40 6691 955 339 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Tynjälä Pekka yliopistotutkija/Senior Researcher pekka.tynjala@oulu.fi +358 40 0306 735 442B Soveltava kemian varajohtaja, opetus, tutkimus ja hanketoiminta
U Uusitalo Oili opintosihteeri/Study Secretary oili.r.uusitalo@jyu.fi +358 40 8054 431 213 Koulutuspalvelut, opintoasiat
V Valli Päivi yliopistonopettaja/University Teacher paivi.s.valli@jyu.fi +358 40 5149 167 218 Kasvatustieteet, opetus ja tutkimus
Vanhala Jaakko projektitutkija/Project Researcher jaakko.j.vanhala@jyu.fi Informaatioteknologia, tutkimus ja hanketoiminta / Information technology, research and projects
Varila Toni projektitutkija/Project Researcher toni.varila@oulu.fi +358 40 6624 311 456A Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Vuolukka Kaisa yliopistonopettaja/University Teacher kaisa.a.vuolukka@jyu.fi +358 50 4704 632 352B Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research
Vuorio Päivi kirjastosihteeri/Library Secretary paivi.e.vuorio@jyu.fi +358 40 6618 288 245 Julkaisupalvelut, Publishing services
Välikangas Juho projektitutkija/Project Researcher juho.valikangas@oulu.fi +358 50 3507 699 459 Soveltava kemia, tutkimus ja hanketoiminta
Välimaa Mira yliopistonopettaja/University Teacher mira.j.valimaa@jyu.fi +358 50 407 1755 Sosiaalitieteet, opetus ja tutkimus/Social sciences, teaching and research