Johtokunta

Kokkolan yliopistokeskus Chydeniuksen johtokunnan jäsenet toimikaudella 1.1.2018 - 31.12.2021. 

Puheenjohtaja vararehtori Henrik Kunttu 1.8.2019 alkaen (ajalla 1.1.2018-31.7.2019 vararehtori Marja-Leena Laakso)

Jäsen (varajäsen)

Professori Raino Mäkinen informaatioteknologian tiedekunta
(Professori Timo Hämäläinen, informaatioteknologian tiedekunta)

Dekaani Minna-Riitta Luukka, humanistis-yhteiskuntatieteellinen tiedekunta
(Professori Marjo Kuronen humanistis-yhteiskuntatieteellinen tiedekunta)

Yhteistyösuhteiden rehtori Arto Maaninen, Oulun yliopisto
(Professori Riitta Keiski, Oulun yliopisto)

Johtaja Marjaana Suutarinen, Vaasan yliopisto
(Professori Pirjo Laaksonen, Vaasan yliopisto)

Kaupunginjohtaja Stina Mattila, Kokkolan kaupunki
(Strategiapäällikkö Piia Isosaari, Kokkolan kaupunki)

Kaupunginhallituksen pj Reino Herlevi, Kokkolan kaupunki
(Kaupunginhallituksen jäsen Raimo Hentelä, Kokkolan kaupunki)

Keski-Pohjanmaan liiton edustaja Terttu Korte, Keski-Pohjanmaan liitto
(Toimitusjohtaja Anna Nurmi-Lehto, Keski-Pohjanmaan liitto)

Kunnanjohtaja Hannu Jyrkkä, Kaustisen seutukunta ja Kannuksen kaupunki
(Sivistystoimenjohtaja Leena Kivijakola Kaustisen seutukunta ja Kannuksen kaupunki)

Professori Ismo Hakala, Kokkolan yliopistokeskus Chydenius
(Yliopistonlehtori Raine Valli, Kokkolan yliopistokeskus Chydenius)

Yliopistonopettaja Sari Paajanen, Kokkolan yliopistokeskus Chydenius
(Projektitutkija Niina Rantamäki, Kokkolan yliopistokeskus Chydenius)

Opiskelija Antero Raudas  1.1.2020-31.12.2021

Opiskelija Ilkka Jäntti 1.1.2018-31.12.2019

(Opiskelija Tuija Kuorikoski) 1.1.2018-31.12.2019).

Valmistelija

johtaja Marko Aittola

Sihteeri

Henkilöstösuunnittelija Sari Ojala.